Počítačem řízené stroje se začaly na našem území objevovat na přelomu tohoto tisíciletí, přičemž tehdy jejich služeb využívalo pouze několik málo firem. Během krátké doby všem řemeslníkům z oboru došlo, že se jedná o naprostou revoluci, která změní tuto oblast k nepoznání. Řešíte realizaci přesných obrobků i vy?

Rychlost, přesnost a perfekcionismus

Ti zkušenější z vás již zajisté moc dobře vědí, co je CNC obrábění a jaká je jeho nepostradatelná úloha v moderní firmě. Počítačem řízený systém zvládne chrlit výrobky s přesností na setiny milimetru jako na běžícím páse. Pokud tedy plánujete začít plnit výdělečné sériové zakázky, bez těchto zařízení se opravdu neobejdete. Nebo snad ano?

Nevýhodou této zajímavé technologie je fakt, že její zavedení vyžaduje ohromné počáteční investice, které se s přehledem vyšplhají do milionů korun. Musíte vzít v potaz koupi samotného stroje, ohromné množství nástrojů, zaškolení zaměstnanců, elektřinu a několik dalších záležitostí. CNC obrábění zkrátka není ničím levným. Naštěstí však existuje i lepší a podstatně levnější možnost, než jsou neustálé investice.

Nechte si vše vyrobit na přání

Pokud chcete zvolit alternativní a levnější cestu, určitě se spolehněte na externí pomoc. Tu vám poskytne některá z firem zaměřujících se na tuto činnost.

Příkladem je třeba známá společnost KT MetSteel, jež zajišťuje realizaci přesných obrobků na přání. Mezi její služby patří nejen pálení, řezání, obrábění a povrchová úprava, nýbrž i ohýbání plechu a další záležitosti. Stačí si tak pouze domluvit konzultaci, dohodnout si podmínky, objednat si vše potřebné a čekat na doručení až k vašim dveřím. Díky tomu budete schopni plnit složitější zakázky i bez přehnaných výdajů.