Investovat do vestavby do auta a projet světa kraj. Cíl nebo sen nejednoho z nás. V současné době však lidé bojují nejen s nedostatkem času, ale především s vládními restrikcemi v mnoha státech, které se bohužel dotýkají i ubytování. To ostatně nahrává vestavbám na auta na spaní do karet, jelikož díky nim prakticky žádný cestovatel není odkázán na hostely, hotely nebo podobné ubikace. Jinými slovy je svým vlastním pánem. Tak proč si nesbalit kufry a nevydat se třeba do krásné romantické Francie?

Francie vás v mnohém překvapí

Mnoho lidí se domnívá, že krásná Francie je navštěvovaná jenom pro svou dominantu, kterou je Eiffelova věž. Jenže, věřte tomu nebo ne, se zde ukrývá celá spousta dalších krásných zajímavostí a památek. Nekonečné pláže francouzské riviéry jsou jenom pomyslnou třešničkou na dortu.

Při návštěvě romantické země mějte na paměti, že se zde utvářely historické světové dějiny. Vždyť se v minulosti jednalo o evropskou, ne-li světovou velmoc, které vládl drobný, byť svým charismatem dobře viditelný Napoleon!

Historie Francie stojí rozhodně za zmínku

Než se vydáte do kraje nejen romantikou zaslíbené, je dobré si zmínit několik zajímavých faktů. Nejen, že zdejší školy jsou vybavené automaty na kondomy, aby byl zajištěn bezpečný sex, ale kromě jiného má země velice zajímavou historii. Ostatně chvíli jsme o ní už mluvili.

Představte si, že zde ale panoval člověk, a to pouze dvacet minut! V porovnání britská královna Alžběta II. sedí na trůnu už pěknou řádku let. Ludvik XIX. se však z takového úspěchu netěšil. Sotva nastoupil na trůn, přišel vzkaz říkající, aby co nevidět abdikoval a vzdal se trůnu ve prospěch svého synovce. Ludvík to nakonec udělal a na své konto si sepsal pouhých dvacet minut vlády.