Když se potřebujeme poohlédnout po novém pracovišti, vyplatí se zjistit si co nejvíce informací o pracovišti, zaměstnavateli i konkrétní pracovní pozici, kterou budeme vykonávat. Na co si dát pozor?

Firemní hodnocení prozradí, jak na tom firma skutečně je

V pracovním inzerátu se píší samé superlativy a vy nestíháte sledovat, v čem všem je daná společnost jedinečná. Když si ale najdete hodnocení firem, může to být úplně naopak. Firemní zkušenosti totiž odhalují zákulisí dané firmy. Jedná se o anonymní hodnocení, které vyplňují zaměstnanci i obchodní partneři. Pokud je firma skvělá i zde, máte vyhráno. Jestli jsou hodnocení vesměs negativního charakteru, máte na vybranou.

Variabilní složka mzdy

U mnoha zaměstnání se dnes vyplácí základní plat, který je následně doplněn o variabilní složku. Ta se odvíjí od toho, jak moc jste podle zaměstnavatele výkonní a přínosní pro danou společnost. Podle vnitrofiremních kritérií se vám také na tuto složku nemusí podařit v dohledné době vůbec dosáhnout. Bude nabízený základní plat dostatečný pro to, abyste byli u dané firmy spokojeni?

Forma spolupráce hraje významnou roli

Společnost hledá někoho nového pro svůj provoz, ale nehodlá jej zaměstnat? Bude se zde jednat o formu spolupráce na IČO? V tom případě je nutné, abyste si zařídili živnostenský list a následně se sami starali o odvádění daní i sociálního a zdravotního základu. Vyplatí se vám tato forma spolupráce?

Na dobu určitou

Naprostá většina zaměstnavatelů vám nabídne smlouvu na dobu určitou. Může se například jednat o dobu jednoho roku, která bude dále prodloužena na dobu určitou v délce opět jednoho roku. Forma smlouvy, kterou máte se svým zaměstnavatelem, vám následně ovlivní výši a možnost získání půjčky na bydlení. Hypotéku většinou nedostanete, nebo budete mít mnohem horší podmínky.

Hledání zaměstnání není v dnešní době vůbec snadné. Věříme ale, že se vám podaří sehnat práci, kterou si pro sebe představujete.