Plazmová řezačka je výkonná, práce s ní je přesná a rychlá. Díky tomu jde o oblíbenou volbu mezi profesionály i amatéry. Vybírat můžete z rozmanité nabídky, najdete tak ten pravý stroj pro své potřeby.

Plazmová řezačka

Řezání plazmou je specifické, pro dělení materiálu je využívána plazma – proud horkého plynu, který je ionizovaný. Celý proces funguje na principu elektrického oblouku, který vzniká mezi vnější a vnitřní elektrodou. Plazma ve vysoké rychlosti vychází z hořáku, díky vysoké teplotě si poradí s dělením různých materiálů. Plazmová řezačka se hodí pro řezání oceli, hliníku, železa či mědi. Nejčastěji je pro řezání plazmou využíván stlačený vzduch, nepotřebujete tak speciální plyny, čímž se snižují náklady na provoz.

Stlačený vzduch

Většina modelů řezaček pro svůj provoz potřebuje stlačený vzduch. Vybírat můžete z praktických modelů, které již mají zabudovaný kompresor. Případně můžete přidat vlastní zdroj vzduchu. Vždy je však důležité dbát na kvalitu přiváděného vzduchu. Měl by být co nejsušší a bez obsahu olejových par. Kompresory proto bývají vybaveny kombinovanou jednotkou na výstupu, které brání zanášení řezačky vlhkostí a dalšími nečistotami. Zejména hořák je velmi citlivý, je proto důležité udržovat ho v čistotě.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka se skvěle hodí pro dělení rozmanitých materiálů. Využívána je pro dělení kovových materiálů. Metoda přeneseného oblouku umožňuje využívat řezačku pro dělení vodivých materiálů. Ovšem můžete ji nastavit také na variantu bez přeneseného oblouku. V takovém případě se hodí i pro řezání nevodivých materiálů.

Plazmová řezačka je poměrně univerzální, nabízí vysoce přesné výsledky za krátký čas. Díky tomu je oblíbenou volbou a najde využití v mnoha různých oborech.