Podzimní práce na zahradách jsou v plném proudu. Pokud jste i vy hrdými majiteli zahrádky či pořádného kusu zahrady, bez pracovního oděvu a pracovní obuvise teď rozhodně neobejdete. Ono i za slunného počasí rýt záhony v pantoflích se opravdu nemusí vyplatit. Kromě toho, že je to velmi nepohodlné, poranění chodidla rýčem rozhodně nestojí za to. Šikovný pracovní oděv je rozhodně také lepší než těsné rifle, v nichž se sotva ohnete. Podzimní práce na zahradě si zkrátka zaslouží kvalitní pracovní oděv a kvalitní pracovní obuv. Přesně takovou pracovní obuv a pracovní oděv je možné pořídit v e-shopu pracovniochrana.cz.

Chraňte své ruce – máte jen jedny

Zranění při práci na zahradě jsou poměrně častá. Když už člověk nepamatuje ani na vhodný pracovní oděv a vhodnou pracovní obuv, měl by při určitých pracech pamatovat alespoň na vhodnépracovní rukavice. Úrazy rukou i při zahradničení bývají velmi časté. Ono nemusí jít přímo o useknutí ruky či uříznutí prstu. Stačí se hrabat holýma rukama v hlíně. Bakterie a cizopasníci číhají v každém kousku zeminy. Proto s hlínou pracujte vždy pouze ve vhodných pracovních rukavicích. I obyčejné mytí nádobí, pokud ho za vás neprovádí myčka, si zaslouží k tomu určené pracovní rukavice. A to už vůbec nemluvíme o kutilech, pro něž jsou každodenní realitou brusky, elektrické hoblíky nebo motorové pily.

Pracovní oděvy, obuv a rukavice určené nejrůznějším profesím

Eshop pracovniochrana.cz dokáže svými pracovními oděvy, pracovní obuví a pracovními rukavicemi zásobit prakticky veškeré profese, na které si vzpomenete. To, že jsme v předchozích dvou odstavcích psali zejména o pracovních oděvech, pracovní obuvi a pracovních rukavicích vhodných na zahradu a zahradničení, je proto, že je podzim, který se s náročnými pracemi na zahradě vysloveně pojí.