Tisk etiket je moderním způsobem značení zboží. Informují spotřebitele o výhodách a vlastnostech produktu a pomáhají mu vystoupit z davu, protože právě krásný design obalu, originální stylová řešení etiket a obrázků přitahují největší pozornost, a proto jsou úspěšné!

Oblasti použití a způsob aplikace

Etikety jsou přítomny na lékařských a farmaceutických výrobcích, lehkých a potravinářských výrobcích, kosmetice a chemikáliích a nepotravinářských výrobcích obecně. Díky lepicí základně na zadní straně se dobře fixují na hladké sklo, polymer, kov a další povrchy. Lepidlo se používá v závislosti na účelu značení: akrylové – na skleněné a polyamidové povrchy, pryžové – na polyetylen a polypropylen, speciální – na zboží, které je označeno a bude skladováno při nízkých teplotách, dále na povrchy s nízkou drsností a příp. přítomnost olejů a olejů.

Obecně platí, že lepicí základ etikety je navržen tak, aby co nejvíce přiléhal k povrchu obalu, ale existuje i taková, která umožňuje její odstranění bez poškození a zbytků lepidla v místě uchycení. To platí zejména při výrobě oděvů, obuvi, textilu a dalších.

Samlepicí etikety mohou být papírové nebo propylenové s jednobarevným a vícebarevným obrázkem. Samotný povrchový nátěr může být matný a lesklý. Ve srovnání s tím jsou polypropylenové štítky pevnější, flexibilnější a odolnější, ale papírové štítky jsou cenově výhodnější.

Samolepicí etikety jsou k dispozici ve formátu role a archu. Tisknou se na speciální termotiskárně (relevantní pro termoetikety), flexografii a digitálním tisku.

Kromě víceobjemového použití jsou samolepicí etikety výhodné i pro značení a zdobení výrobků z malých sérií. K tomuto účelu se nabízejí možnosti samolepicích s čistým povrchem. Tato možnost umožňuje použít obrázky nebo text podle potřeby. Také lepicí štítky s čistým povrchem se často používají mimo podnikání, ale prostě v každodenním životě pro ručně psané poznámky, dekorace a další.

Vzhledem k tomu, že lepicí štítky informují o produktech pohodlným a dostupným způsobem, snadno se používají a vypadají velkolepě, je jejich použití dobrým způsobem, jak implementovat a dosáhnout zamýšlených cílů!