14. září jsme se konečně dočkali každoroční Apple Event, tedy události, při které americký gigant představil nové iPhony řady 13. Představení se opět konalo, stejně jako minulý rok, online. Opět jsme se dočkali čtyř modelů – iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max – tedy stejně jako v roce 2021 při iPhonech 12.

Řada lidí nepřivítala iPhony 13 s velkým nadšením a nazývá je nejnudnější telefony v historii Apple. V podstatě se o nich mluví jenom jako o trošku vylepšených 12. Pokud se ale na ně podíváme blíže, určitě se máme na co těšit. To, že iPhone 13 nebude tak přepratný jako ten předchozí, se vědělo dopředu. Mezi odbornou veřejností se o něm chvilku mluvilo jako o iPhonu 12s. „S” je označení, které dříve Apple využíval pro vynovené verze svých mobilů. Oblíbený byl například iPhone 6s, který dodnes ráda řada lidí využívá.

IPhone 13 ocení foto nadšenci

Z designového hlediska se mění hlavně barvy přístroje a zmenšil se výřez na displeji na přední kameru. Podstatnou změnou, která ale budoucí majitele třináctek potěší, je vylepšený fotoaparát. K obrovskému posunu došlo především u Pro modelů. Zatímco minulý rok byl velký rozdíl mezi fotoaprády u Pro a Pro Max, tento rok už najdete u obou stejný. Rozdíl je tedy v podstatě už jenom ve velikosti přístroje a ve výdrži baterie. Všechny modely iPhone 13 získávají senzorovou stabilizaci, která minulý rok příslušela jenom Pro Max. Tento rok ji dokonce do základní výbavy dostaly i oba levnější iPhony 13.

IPhony 13 mají nové barvy.

Oba iPhony Pro nově mají 3x digitální zoom. Ultraširoký objektiv dokáže polapit více světla. Konečně mají také možnost fotit makro, což je v případě iPhonů podstatnou novinkou. A co víc, makro je možné využít také při natáčení videa. 

Apple se také pyšní tím, že iPhony 13 Pro jsou jako dělané na focení ve tmě a při špatných světelných podmínkách. Vzhledem k tomu, že už noční fotky z koňského iPhonu 12 Pro Max vypadají velmi dobře, tak se asi máme na co těšit.

Nové iPhony mají také slibované 5G. Nechybí ani super responzivní Retina displej. Apple slibuje, že díky němu bude práce na iPhonu mnohem plynulejší. Bude tak skvělým přístrojem na úpravu videí či hraní her. Tomu pomůže i zcela nový čip A15 Bionic, díky kterému budou třináctky ještě rychlejší.

Nové MagSafe příslušenství

Kromě iPhonů jsme se také dočkali představení nového originálního příslušenství MagSafe. Nechybí značkový obal na mobil v nových atraktivních barvách. Velkou zajímavostí jsou i vynovené Magsafe peněženky, které by měly mít vlastní, nezávislý trackovací systém. To znamená, že pokud by vám někdo v nestřežené chvíli odebral peněženku z iPhonu, můžete si její polohu vyhledat v aplikaci Find My.

Apple představil také nové barevné příslušenstv MagSafe k iPhonu 13.

Kromě iPhonů však Apple překvapivě představil také nový iPad Mini, který má téměř stejnou výbavu jako nové iPhony 13 a je tak akorát do ruky. Takže pokud někdo chce levnější, ale velmi kvalitní iPad, tento by mohl být tím správným řešením. Představení se dočkal také klasický vylepšený iPad. Kritici jsou však toho názoru, že jsme se opět nedočkali ničeho nového, protože vypadá už celé roky téměř stejně. Představení se dočkaly také nové Apple Watch s odolnějším sklem, subtilnějším designem a větší aktivní plochou displeje.