Nejméně jeden člověk zahynul a dalších devět osob utrpělo zranění při simultánním útoku dvou sebevražedných atentátníků, ke kterému došlo ve čtvrtek v centru tuniské metropole Tunis. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení tuniského ministerstva vnitra.

Mezi zraněnými je i sedm civilistů.

Podle ministerstva se první sebevražedný útočník krátce před 11:00 místního času (12:00 SELČ) odpálil v blízkosti motorizované policejní hlídky na rušné Třídě Charlese de Gaulla v centru Tunisu, ve vzdálenosti přibližně 100 metrů od budovy francouzského velvyslanectví. Při tomto útoku jeden policista přišel o život a další utrpěl zranění. Zraněno bylo i sedm civilistů.

Sebevražedný atentátník v Tunisu

Přibližně ve stejnou dobu se druhý atentátník vyhodil do vzduchu před budovou velitelství protiteroristické brigády v okrajové části tuniské metropole. V tomto případě oběti hlášeny nebyly.

Tuniské orgány dodatečně zpřísnily bezpečnostní opatření v zemi po několika závažných teroristických útocích z roku 2015, kdy vyhlásili stále trvající výjimečný stav. Jejich další zpřísnění následovalo i po tom, jak se stovky Tunisanů zařadili mezi bojovníky teroristické organizace Islámský stát (IS) v Libyi a Sýrii.