Možná si řeknete, že dovolená na horách v létě je nesmysl. Ale proč? Že vrcholky nepokrývají stopy sněhu? Naopak uvidíte odhalenou krásu tamní, čisté přírody. Vždyť hory jsou většinou chráněnou oblastí, takže právě zde načerpáte sílu a energii.

Nejlepší ubytování – Krkonoše

Kam byste rádi vyrazili? Co takhle sever Česka? Krkonoše, které se pyšní nejvyšší horou naší země, Sněžkou. Jen si představte tu krajinu, kdy zlaté slunce září v blankytně modrém nebi a ještě více zdůrazní nádhernou pestrost panenské přírody. Odkryje barvy rostlin, roztřpytí hladinu tamních říček. Horská příroda naopak má své kouzlo v každém ročním období. Láká vás to? Pak se podívejte na „ubytování Krkonoše“, kde strávíte třeba už jarní dovolenou. Když se příroda probouzí, není ještě takové horko, nastává ideální čas na svižné procházky, kdy do plic doslova napumpujete čerstvý vzduch.

Výhodné chaty – Krkonoše

Toužíte opravdu splynout s přírodou? Pak se ubytujte ve stavení typicky horském. Chaty Krkonoše přímo utvářejí. Krásné dřevěné sruby, malebné a tradiční roubenky. To vše patří k horskému koloritu. Jen si představte to tiché prostředí. V chatce budete jako doma. K dispozici vám budou ložnice, společenské místnosti, sociální zařízení, koupelny, kuchyňky, zahrádky, kde si na terase můžete vychutnat doonalu snídani, oběd a při západu slunce si třeba opečete buřty. Nemusíte se na nikoho vázat, program si uděláte podle sebe. Zaleží, jak vybavenou chatu si objednáte. Poté vyrazíte třeba do Adršpachu, samozřejmě nesmíte vynechat národní park Krkonoše. Nechte se okouzlit Mumlavským vodopádem či Harrachovými kameny a mrkněte, jak krásně vypadá zimní středisko Špindlerův Mlýn v létě. Dovolená volá a české hory už čekají, až je poctíte vaší návštěvou a objevíte jejich nevšední kouzlo v létě.