Občanka, řidičák, kreditní karta, objednací kartička k lékaři, bonusová karta do myčky, či do lékárny, kartička pojištěnce. To vše musíme mít dennodenně sebou. Mnohdy těchto kartiček, kreditek a dokladů máme tolik, že se nám ani do klasické peněženky nevejdou.

Jak mít všechny doklady po ruce, a přitom při placení předejít několikaminutovému přehrabování kartiček, abyste nalezli tu správnou? Řešením jsou dokladovky.

Pouzdra na doklady nám pomohou mít všechny potřebné doklady pohromadě, a navíc je mít přehledně srovnané. Dokladovky se vyrábějí z různých materiálů, nejčastěji z kůže, a jsou opatřeny dle druhu a velikosti několika kapsami na kreditky, průhlednými kapsičkami na bonusové karty a většinou jedním větším průhledným pouzdrem – například na fotografie vašich blízkých.

Ušetří nám spoustu času při nekonečném hledání právě potřebného dokladu, ale i po ránu se nemusíme vracet z auta do bytu, když si uvědomíme, že dnes jdeme po práci k lékaři a naše kartička pojištěnce leží v kuchyni na stole. Jsou také skvělým řešením například, když někomu půjčujeme auto nebo často předáváme služební – najde se v nich místo na malý technický průkaz, zelenou kartu i na vizitku pojišťovny v případě, že by se s autem něco stalo.

Pouzdra na doklady, která lze nosit na krku oceníme, pokud máme malé děti, které jedou se školou na výlet. Budeme mít jistotu, že doklady nikde nenechají, nikdo jim je nevezme a budou mít u sebe stále kartičku pojišťovny a telefonní kontakt na nás, kdyby se s námi potřebovala paní učitelka spojit. Některá pouzdra na krk jsou tak velká, že do nich naše ratolesti bez obav schovají i mobilní telefon.

Pouzdra na cestovní doklady oceníme při cestování i my – velcí, všechny potřebné dokumenty k odbavení, pas a kreditní kartu v jednom pouzdře, které se dá připevnit na pásek, či pověsit na krk, sníží možnost ztráty nebo krádeže. A to se na letištích, kde se pohybují tisíce lidí velmi hodí.