Ať už vás vaření baví či nikoliv, určitě chcete, aby vám šlo lépe od ruky. Mít kuchyň zařízenou tak, abychom měli vše potřebné po ruce a vaření bylo co nejjednodušší, je k nezaplacení.

Vyberte správné úchytky

Jsou lepší klasická madla, nebo úchytkové profily? Záleží na designu kuchyně a na vašich preferencích. Madla a podlouhlé úchytky jsou častější a většinou mají zdobný charakter. Esteticky ladí s designem kuchyně a nabízí se možnost za ně čas od času pověsit například zástěru nebo utěrku. Úchytkové profily se často používají v moderních interiérech. Nikde nepřekáží, jsou velmi nenápadné a instalují se po celé délce zásuvky nebo skříňky, což je výhoda především u větších ploch. Nemusíte složitě hmatat malou úchytku, abyste zásuvku otevřeli.

Chytré police

Do moderní kuchyně skvěle zapadne policový systém clever cube, který se dá zabudovat do již existujících komod, nebo pověsit zcela samostatně. Jeho výhodou je kromě elegantního designu a bytelné konstrukce také to, že uložené předměty jsou snadno dostupné. Pro ještě modernější vzhled je můžete kombinovat s LED pásky.

Integrovaný odsavač par

Dnešní doba fandí vzdušným a otevřeným prostorům. I když je tedy vaše stará digestoř jistě praktickou vychytávkou, dost možná už vám způsobila nejednu nepěknou bouli na hlavě a celkově zabírá dost místa, které by se dalo jistě využít lépe. Co tedy nahradit ji odsavačem par, který bude integrovaný do varné desky nebo do kuchyňské skříňky nad sporákem? Většinou bývají méně hlučné a pohodlnější na ovládání.

Odolná pracovní deska

Velkým trendem jsou volně stojící kuchyňské pracovní desky, které mohou v případě potřeby sloužit i jako provizorní jídelní stůl. Aby bylo sezení u nich pohodlnější, mohou stát na al podnoží. Vrchní deska by měla být vyrobená z odolného materiálu – dnes už lze sehnat i takovou, která odolá rozpálenému hrnci, poškrábání i nárazům. Navíc si můžete vybrat z široké škály barev i designů.