Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek během jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtovej v Berlíně opět dostala zimnici, informovali agentura DPA a AP.

Merkelové podali sklenici vody, který však odmítla. Kancléřka o půl hodinu později při příchodu do budovy německého parlamentu podle AP vypadala být v pořádku.

Merkelové mluvčí Steffen Seibert agentuře DPA řekl, že „všechno pokračuje podle plánu a kancléřka je v pořádku“. Merkelová ve čtvrtek odletí do Japonska na summit skupiny G20 v Ósace.

Kancléřka dostala nečekaně třes i 18. června během přivítání nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenský v Berlíně.

Zda má Merkelová, která je kancléřkou od roku 2005 nějaké zdravotní problémy, není veřejně známo, neboť v Německu zveřejňování těchto informací podléhá přísným pravidlům.

Sociálnědemokratická strana Německa (SPD) se minulý týden dohodla, že Kateřinu Barelyovou na postu ministryně spravedlnosti nahradí Lambrechtová. Barelyová z funkce odstoupila v květnu poté, co ji zvolili za poslankyni Evropského parlamentu.