Každý motorkář si chce pořídit motorku svých snů. Peníze si můžete našetřit nebo si je půjčit. Existuje ale více možností, jak si můžete pořídit motorku, po které velmi toužíte. Dnes se podíváme na financování motorky, které vám pomůže s koupí vysněného modelu. Podívejme se na to, jestli se vám více vyplatí spoření, investice s výnosem nebo půjčka v bance.

Varianty půjček, ze kterých můžete vybírat

Chcete si pořídit motorku ihned a nechcete a nic čekat? Uzavřít můžete klasický úvěr. Nemusíte zde uvádět účel půjčky a budete mít novou motorku v garáži během pár dnů. Musíte ale počítat s poměrně vysokými úroky, které v tomto případě zaplatíte. A nezapomínejte a detailní přečtení smlouvy, abyste potom nebyli nemile překvapeni.

Další možností pro financování auta nebo motorky je leasing. Získáte ho od společnosti, od které si motorku nebo vůz kupujete. Majitelem se naplno stanete až ve chvíli, kdy ji celou splatíte. Poslední možností je operativní leasing, kdy si pronajímáte vůz nebo motorku na určité období, např. na léto. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si chtějí užít letní vyjížďky, ale nechtějí si motorku hned kupovat.

Investice jsou skvělou možností pro spoření

Jestli na koupi motorky nespěcháte, můžete si klasicky šetřit. Se spořicím účtem získáte i nějaké úroky a budete mít peníze v bezpečí. Musíte jen počítat s tím, že si na motorku počkáte. Zkusit ale můžete také investiční fond, který vám skrz akcie přinese vysoké výnosy. Nevýhodou je v tomto případě vysoké riziko, které podstupujete při vkladu svých peněz.

Investice jsou skvělou možností nejen pro motorky, ale cokoli jiného. Můžete si tímto způsobem našetřit na dovolenou, důchod nebo nový dům. Musíte jen najít dost bezpečnou variantu, která se vám dostatečně vyplatí. I zde ale počítejte s tím, že zhodnocení bude nějakou dobu trvat a nebudete mít peníze na účtu přes noc.