Pokud bychom se zaměřili na nabídku mořských řas, tak rozhodně existuje několik různých druhů a rozličných vizáží. Také se řadí mezi nejčistější a nejkvalitnější zdroj potravy, která je velmi bohatá na bílkoviny a sacharidy. Navíc mají široké využití a to jak v průmyslové oblasti, tak potravinářské. Jsou prospěšné nejen pro lidi, ale dokonce i pro zvířata. Není ani divu, vždyť obsahují skutečně dost blahodárných látek, ale také možností, jak je používat.

Mořská řasa má i léčivé účinky

Ačkoliv na pohled moc nevypadá lákavě, tak přesto ukrývá v sobě řadu minerálních látek a stopových prvků. V podstatě dost velké zastoupení zde má hořčík, vápník, síra, jód, draslík, železo, zinek, mangan, měď a to možná zdaleka nejsou ještě všechny. Nesmíme opomenout ani zástupce vitamínů skupiny A, B a C. Cukry, škroby, bílkoviny a tuky. Pokud se zaměříme na jejich působení, tak rozhodně je zvláštní, že se dá řasa zařadit do redukčních diet, protože napomáhá při spalování zásobního tuku, což je dobré vědět. Kelpa je jinak velmi dobrá na dodání energie, pozvedá kondici, je skvělá na trávení a vylučování toxických látek z těla. Snižuje horečky a také statečně bojuje s cholesterolem a vysokým krevním tlakem. 

Pomáhá i chovatelům domácích zvířat

Pokud se zaměříme na domácí mazlíčky, tak i oni potřebují dostávat vysoce kvalitní krmivo, aby jejich organismus dobře prospíval. Doplněk stravy se dá zakoupit ve formě prášku, který pochází z přísně střeženého objektu, je tudíž skutečně dodávaná na trh v Bio kvalitě a tudíž nejčistější podobě. Ale také je možnost si zakoupit tablety, což je výhradně v rukou majitele. Strava se obohatí především o jód a další minerály, které často je stravě chybějí. Zabraňuje svým způsobem i vzniku zubnímu kamene, což je zrovna u zvířat velmi bolestivé. Je to zároveň velkým přínosem pro ochranu organismu a také před překyselením z nevhodné konzumace krmiva. To ale platí i u lidí.