Podlaha tvoří podstatnou část našeho obydlí – a nejen to, podlahy se vyskytují i v komerčních budovách, kde jsou vystaveny velké zátěži. Víte, jaký typ podlahy je v dnešní době velmi využívaný?

PVC podlahy

Tento druh podlah zažívá v posledních letech velký „boom“, a to díky technologiím, kterými byly PVC podlahy vyrobeny. Pro mnohé jsou PVC podlahy jenom levná náhražka kvalitní podlahy – ale  víte jaké vlastnosti ve skutečnosti tato podlaha má? Dnešní PVC podlahy jsou vyráběny tak, aby byly odolné vůči poškrábání, vodě a jiným nepříznivým vlivům – dokonce jsou ideální do koupelny či kuchyně.

S jakými typy PVC podlah se můžeme setkat?

  • Homogenní podlahy – Tyto podlahy se vyznačují svým chemickým složením, které je v celé tloušťce stejné. Můžete je využít do prostor, jenž mají středně těžký až těžký stupeň namáhání – například chodby, haly, zubních ordinace apod.
  • Heterogenní podlahy – Tento druh podlah je typický svými třemi vrstvami, které se od sebe liší buď složením nebo provedením. Právě tento typ podlahy je vhodný do bytů, domů, dokonce do škol, nemocnice, kanceláří apod.
  • Antistatické a elektrostatické podlahy – Jak už sám název napovídá, tyto podlahy jsou určené spíše do objektů telekomunikačních, výbušných prostředí, výpočetní střediska, chemické laboratoře a podobných zařízení. Proč? Obsahují antistatické vlákno, které odvádí statický náboj.

Na trhu jsou však i novinky, mezi které patří PVC podlahy tzv. samovyrovnávací, které jsou určeny do bytových prostor. Například řada PVC podlah Gerflor Designtex od společnosti Gerflor nabízí tyto podlahy v široké škále dekorů (dekor dřeva či kamene) a odolnost je opravdu vysoká – tu zajišťuje 0,30 milimetrů silná ochranná vrstva „pureclean“. Pokud by vám však tato vrstva nestačila, můžete nahlédnout do řady Designtex Plus, která nabízí ochrannou vrstvu až 0,50 milimetrů.

Pokládku PVC podlah raději svěřte odborníkům, vyhnete se tak případným potížím při pokládce a budete si jisti, že vám PVC podlaha bude sloužit bez problémů po mnoho let.

Kvalitní PVC podlahy vám nabízí např. společnost Supellex-Svět podlah, jejichž showroomy najdete v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám tam s realizací vaší nové podlahy odborně poradí.

Více informací a inspiraci najdete na:/www.podlahydesigntex.cz