Světu v současné době vládne pandemie nového koronaviru. Existují ale i další viry, které by při mutaci a přenosu na člověka mohly přinést velké komplikace. Globální problém by mohla způsobit například takzvaná ptačí chřipka. Proto je její výskyt u opeřenců odborníky důkladně sledován.  

Nedávno potvrzená ptačí chřipka u jednoho chovu krůt v USA zdůrazňuje význam dezinfekce a dodržování hygienických norem v drůbežářských farmách. Epidemie ptačí chřipky může chov drůbeže totálně zdecimovat a způsobit chovatelům likvidační ekonomické ztráty. Je proto nezbytné, aby chovatelé zůstali ostražití. 

Účinný proti viru ptačí chřipky H7N9 je veterinární dezinfekční prostředek Virkon S, který vyvinula chemická společnost LANXESS. Potvrdila to studie předního poskytovatele laboratorních testů 

z USA – Accuratus Lab Services. Studie byla vypracována za podmínek požadovaných Agenturou pro ochranu životního prostředí USA (EPA). Potvrdila, že dezinfekce Virkon S dokáže deaktivovat virus ptačí chřipky H7N9 během jedné minuty při použití ředění 1:200. 

Virkon S se v drůbežárnách používá pro dezinfekci povrchů, zařízení i vozidel. Na rozdíl od mnoha jiných dezinfekčních prostředků, zůstává vedle ptačí chřipky vysoce účinný proti specifickým patogenům, jako je infekční bronchitida a adenovirus vyskytující se v chovech ptáků. 

Jeff Odle, technický manažer prodeje společnosti LANXESS v Severní Americe uvádí, že ptačí chřipka je skutečně závažný problém, se kterým se musí chovatelé i výrobci popasovat. „Je třeba hledat cesty, jak se virus mohl na farmu dostat a následně provést kroky, které tomu zabrání. Výběr kvalitního a prověřeného dezinfekčního prostředku, který je účinný nejen proti ptačí chřipce, ale i dalším onemocněním, musí být pro chovatele prioritou,“ vysvětluje Jeff Odle. 

Řešení LANXESS využívají podniky po celém světě

Dezinfekční prostředky společnosti LANXESS se používají po celém světě. Díky širokému portfoliu antimikrobiálních účinných látek, konzervačních látek a dezinfekčních prostředků, nabízí obchodní jednotka LANXESS řešení šitá na míru zákazníkům v mnoha průmyslových odvětvích. Obchodní jednotka LANXESS Material Protection Products má v současné době klienty v USA, Německu, Číně, Indii, Singapuru, ve Velké Británii či v Brazílii.