Závodníci na Tour de France mají svoji péči o bicykly zjednodušenou tím, že se o jejich kola stará tým mechaniků. Ti jim o kola nejen pečují, ale zároveň je na místo závodu dopravují ve speciálním servisním voze. Pokud vaše sportovně založená rodina touží po skutečně dobrodružné dovolené spojené s cyklistickými výlety, určitě se pídíte po dobrém nosiči na kola. Nosiče kol na tažné zařízení Thule jsou skvělé v tom, že si je dokáže namontovat i naprostý laik, a to v absolutně bezpečném módu.

Nosiče zvládnou vézt i několik bezpečně upevněných kol, včetně dětských a elektrokol

Stále populárnější elektrokola se do nosiče kol na tažné zařízení Thule upevňují stejně snadno jako běžné sportovní bicykly i kola pro rekreační jízdu. Upevněním kol na střechu nebo za automobil máte zaručenou bezpečnou přepravu, a ještě uvolněné místo v zavazadlovém prostoru. Vždyť nemusíme si říkat, jak je logisticky občas náročné sbalit oblečení, kempingové potřeby a sportovní pomůcky pro čtyřčlennou rodinu nebo partu kamarádů do jednoho auta.

V případě, že se rozhodnete pro nosiče kol na tažné zařízení Thule (neboli takzvaně na kouli vzadu na autě), bude řízení automobilu jednodušší, neboť nebude klást takový odpor při větší rychlosti, jako kdyby byly sportovní potřeby upevněné na střeše. K dispozici je mnoho modelů bezpečných, moderních, uživatelsky velmi příjemných nosičů kol na tažné zařízení Thule. Prodávají se jednodušší typy jako například Thule 940, skládací Thule EasyFold a nejpopulárnější modely Thule Velospace xt 938 a 939 i Thule VeloCompact 926. Na všechny se poskytuje pětiletá záruční lhůta. U všech typů platí, že se snadno montují i sundávají zpět, mají podobu pro upevnění více bicyklů a jsou absolutně bezpečné – jakost je potvrzena bezpečnostními atesty.