Teplo v koupelně je naprosto nezbytné. Nejsnazší způsob, jak ho dostat i do vaší koupelny je elektrický topný žebřík. Zajistí vám nejen teplou koupelnu, ale stane se i skvělým designovým doplňkem.

Vytápění potřebuje každá koupelna

Pokud jste se pustili do vybavování nové koupelny, neměli byste zapomenout také na zdroj tepla, který je v každé koupelně nepostradatelný. Skvělé řešení nabízí elektrický topný žebřík, ten přinese do každé koupelny tolik potřebné teplo. 

Topné žebříky se dělí na:

  • Elektrické
  • teplovodní připojené k elektrické soustavě 
  • teplovodní s elektrickým tělesem 
  • kombinované 

Elektrický topný žebřík se skládá z uzavřené soustavy trubek, ve kterých je voda, nemrznoucí kapalina nebo olej.

Jak funguje elektrický topný žebřík?

Poté, co topný žebřík zapnete se zahřeje jeho topná tyč, která předá teplo jeho topnému médiu. Elektrické topné žebříky lze zapojit do zásuvky nebo jej můžete nechat integrovat do sítě napevno. Nejlepší je vybírat žebříky vybavené termostatem, díky kterému můžete pohodlně a kdykoliv nastavovat a měnit teplotu vytápění. U topného žebříku hraje roli vždy také jeho výkon. Ten vybírejte podle toho, k jakému účelu má sloužit, ale také podle velikosti vaší koupelny.

Jak vybrat topný žebřík podle výkonu?

Pokud bude topný žebřík sloužit především jako sušák na mokré ručníky, vystačíte si s menším výkonem. Pokud ovšem má sloužit jako hlavní zdroj tepla ve vaší koupelně, je potřeba se zaměřit na jeho výkon více a nejlépe si zkusit vypočítat, jak silný výkon by měl mít. Výpočet výkonu topného žebříku by se měl odvíjet od závislosti na velikosti vytápěné místnosti, počtu oken v místnosti a také podle toho, jestli již v koupelně máte například radiátor nebo nikoliv. 

Topné žebříky jsou dnes velmi moderní, a to také díky tomu, že už se dávno nedělají jen v obyčejné bílé barvě. Vaší koupelně tak určitě bude slušet.