Podíváme-li se blíže na nejprodávanější, a tudíž nejoblíbenější typy podložek do postelí, určitě povedou matrace 140×200 centimetrů. Z nich se nejvíce nakupuje typ Medline Double, jejž pořídíte za příjemných 3000 korun. Výška jádra je 18 centimetrů, nosnost má příjemných 130 kilogramů – snese tedy i těžkotonážní postavy nebo lidi vyššího vzrůstu. Zóny tvoří antidekubitní prořez/7, tvrdost je 2/3, což znamená tvrdší model. Jedná se o vysokou komfortní matraci, jejíž jádro je tvořeno velice stabilní pěnou N 35 a vysokobjemovou polyuretanovou pěnou N 25. Matrace je garantem optimální podpory těla, dokonce je preventivní proti vzniku proleženin, takzvaným dekubitům. Matraci lze použít do postelí se všemi typy lamelových a laťových roštů, ale i na pevné desky.

Matrace 160×200 Medline Trio 16 je nejoblíbenější svého druhu  

Mezi matrace 160×200 cm, které si vedou na žebříčku popularity, rozhodně patří typ Medline Trio 16, který se dnes dokonce prodává za poloviční cenu. Z původních 9300 korun zaplatíte dnes pouhých pět tisíc. A co za tuto částku získáte? Především dobrý pocit z výhodně zainventovaných peněz do svého zdraví. Maximální nosnost matrace je 130 kilogramů, výška jádra je šestnáct centimetrů, tvrdost 3/4, což znamená tvrdší typ. Anatomických zón má tato podložka sedm. Sendvičová matrace je zhotovena z polyuretanových, tepelně modifikovaných pěn. Střed jádra tvoří tužší pěna PUR T 30, z obou stran jsou použity PUR pěny o rozmanité tuhosti T 25 a T 28, a proto se dá podložka použít z obou stran. Mohou ji užívat v pohodě lidi, co mají rádi měkčí podložky, i ti, jimž vyhovuje tvrdá matrace. I tento typ se hodí do postelí na pružné, levné lamelové rošty, nebo na pevnou desku.

Matrace 180×200  cm se vyrábějí ve standardním i luxusním provedení

Stejně jako podložky do postelí běžných rozměrů, tak i matrace 180×200 centimetrů mají různorodé provedení, které bude vyhovovat i nejnáročnějším spotřebitelům. Jak už rozměry matrace napovídají, hodí se tento typ do postele pro dvě osoby. Manželské luxusní i standardní matrace na dvojlůžko jsou vybaveny speciálním prořezem, který je zárukou vzdušnosti a ideálního rozložení váhy dvou osob.