Za uplynulá léta jsme si zvykli na to, že nás naše vozidlo vždy bezpečně převeze, kam budeme potřebovat. Jako protislužbu je ale nutno autu nabídnout pravidelnou péči. Co neopomenout?

Návštěva servisu

Návštěva servisu je pro naše vozidlo podobně důležitá, jako pravidelná lékařská prohlídka pro nás. v raném stádiu se mohou odhalit potíže, které je dosud velmi snadné odstranit. Například tlumiče do auta se sice vyměňují každých 70 tisíc kilometrů, vlivem nekvalitních silnic ale může být potřeba jejich výměny dokonce ještě častější. I když se jedná o kvalitní tlumiče BMW nebo dalších předních značek, pravidelná výměna nám pomůže předcházet dopravním nehodám. Servis vždy zjistí případnou závadu.

Provozní kapaliny

Když už nic, měli bychom si pravidelně hlídat a ideálně vést v deníku dobu, po kterou používáme dané provozní kapaliny. Jejich doporučená výměna je vždy určena konkrétním typem vozidla. Tyto intervaly je nutno opravdu dodržovat. Často se s výměnou kapalin mění i filtry na dané kapaliny. Zde si opět můžeme vybrat, zda se o pravidelnou výměnu budeme starat svépomocí, nebo zda svěříme auto do rukou profesionálních servisních techniků.

Proč je nutno auto umývat?

Jste zvyklí svého plechového miláčka pravidelně umývat a voskovat? Výborně. V tomto případě máte jasné eso v rukávu. Lidé, kteří se o stav zevnějšku svého auta nestarají, se totiž potýkají s nepříjemnými následky svého chování. Může se stát, že budou jejich skla poškrábaná, když pravidelně nezajišťují odstraňování nečistot zejména z okolí oken a stěračů. Také lak auta pod nánosy nečistot doslova trpí. Pravidelným ošetřováním auta se zbavíte nejen špíny, ale i případných pevných částic, které vaše auto poškodí.

Jakou péči dopřáváte svému autu vy? Vracíte mu pravidelně jeho oddané a neúnavné služby? Vždy je možno toho hodně zlepšit. Bude to i váš případ?