Dezinfekční prostředky Virkon chemické společnosti LANXESS mají skvělé výsledky. To z nich dělá celosvětově žádaný produkt pro ochranu před chorobami způsobenými patogenními bakteriemi a viry ve veterinárních stanicích.

V ordinacích trpí domácí mazlíčci stresem, který je vyvolán neznámým prostředím. To zvyšuje riziko infekce. Díky širokopásmovým dezinfekčním prostředkům Virkon mohou pracovníci veterinárních stanic řádně čistit a dezinfikovat povrchy a zařízení. Brání tak přenosu nemocí a chrání zdraví domácích zvířat.

Vysoká účinnost a bezpečnost

Veterinární stanice, kde se každý den vyskytuje velké množství nemocných zvířat, jsou vystaveny vysokému riziku infekcí. Proto se dezinfekční prostředek Virkon stává základním nástrojem biologické bezpečnosti v uvedených zařízeních. Jeho jedinečný vzorec nabízí širší spektrum a vyšší aktivitu než jiné dezinfekční prostředky na trhu. Díky oxidačním reakcím může Virkon zničit cílové patogeny. Na rozdíl od chemických přístupů používaných některými jinými dezinfekčními prostředky na trhu nemá Virkon žádné zvláštní toxikologické účinky na cílové organismy a je prokázáno, že zabíjí patogeny během několika vteřin.

Na základě nezávislého testování bylo prokázáno, že Virkon je účinný proti více než 100 kmenům virů z 22 rodin, 400 kmenům bakterií a 60 kmenům hub a kvasinek. Tyto kmeny, včetně psího parvoviru (CPV), viru kočičí leukémie (FeLV) a MRSA pocházejících ze zvířat, jsou hlavní příčinou závažných onemocnění. Výsledky testování provedené společností LANXESS dokazují vysokou účinnost prostředku Virkon při prevenci těchto onemocnění.

Společnost LANXESS, která se zavázala k rozvoji chemické bezpečnosti v celém odvětví zdraví a hygieny zvířat, vynakládá na další zdokonalování dezinfekce Virkon velké investice. Hodnocení ukazují, že Virkon nemá pro pokožku zvířat negativní účinky a nezpůsobuje ani alergie. Po zředění v poměru 1: 100 (1%) při pravidelném používání nedráždí pokožku ani oči a není považován za alergen.


Jasnější identifikace, aby se zabránilo padělání

V roce 2018 společnost LANXESS poprvé upravila vnější obaly a etikety řady Virkon, což dokonale kombinuje černé firemní logo LANXESS a žluté logo značky. Dezinfekce Virkon jsou celosvětově velmi oblíbené. Velkým trhem pro tento produkt je bezesporu Čína. Proto byla od června 2019 značka „LANXESS“ v angličtině v pravém horním rohu štítku nahrazena názvem společnosti v čínštině i angličtině, což tamním uživatelům usnadňuje identifikaci.