Každá žena občas zažije období, které není příznivé pro stav jejích vlasů, kvalitu nehtů i pleti.

A tak z ničeho nic může bojovat s mastnou pokožkou, lámajícími se nehty a vysušenými kadeřemi. Pomoci nám může výživa zevnitř ve formě upravené stravy a doplňkových vitamínů.

Vitamín C – přítel naší pleti

„Céčko“ bychom měli do svého jídelníčku zařazovat pravidelně, nejlépe každý den. Je v téměř každé zelenině, v papáji, kiwi, brokolici, v citrusových plodech či kysaném zelí. Vitamin C je navíc skvělý bojovník! Po létě plném slunce dokáže chránit pleťové buňky před volnými radikály, může pomoci zpevnit pleť vázáním kolagenu. Díky céčku je naše pleť zdravá, zářivá a mladistvá.

Železo na vlasy

Štěpí se vám nehty, lámou a padají vlasy, máte příliš bledou pokožku? Naordinujte si železo. Nachází se v červeném mase, obilovinách, ořeších, pažitce, špenátu i v máku. No a protože je jednou z nejdůležitějších minerálních látek v našem těle, měli byste jeho užívání věnovat dostatek pozornosti. Pokud toužíte po zářivé pleti a hustých vlasech, zásobte se vitamíny skupiny B. Ty pomáhají udržet zdravou pokožku hlavy, přispívají ke kvalitě vlasů a podporují jejich růst.

Dejte si antioxidant

Právě vitamín E je mimořádně důležitý pro skvělý stav pokožky, vlasů, nehtů – i nálady. Je nejen výborným antioxidantem, ale také účinně bojuje proti depresím. Přírodní zdroj vitamínu E je v mandlích, ořeších a semínkách.

Vše v jednom
Pokud o sobě víte, že vitamíny nedokážete užívat pravidelně ve stravě a více tablet se vám brát nechce, vyzkoušejte tablety pro krásu z lékárny, které jsou určeny speciálně pro ženy. Obsahují všechny důležité látky, díky kterým se zlepší kvalita vlasů, nehtů a pleti. Účinky se projeví již po měsíci užívání.