Děti 2. Základní školy ve Slaném na Komenského náměstí dostaly v rámci projektu Kindlotéka společnosti Amazon speciální čtecí koutky. Obsahují elektronické čtečky knih Kindle, e-knihy i klasické tištěné knihy. Společně se základní školou ve Slaném dostaly letos podobné koutky další čtyři české základní školy. Cílem projektu Kindlotéka je vzbudit zájem mladých čtenářů o literaturu a ukázat jim, jak propojit moderní technologie a čtení. 

Amazon začínal jako internetové knihkupectví. Společnost proto věnuje knihám stále velkou pozornost. Za celou dobu trvání projektu naistaloval Amazon čtecí koutky již ve třinácti českých školách. Za výběrem škol stojí zaměstnanci společnosti; ti školy nominují a poté o nich hlasují. 

„Nástup nových technologií se velmi silně promítá v životě dětí. Pro nás je to příležitost, jak jim zpříjemnit školní povinnosti nebo třeba zvýšit zájem o čtení. Jsme rádi, že můžeme projektem Kindlotéka školy podpořit,“ říká Miroslava Jozová, PR manažerka společnosti Amazon.

Tituly knížek si vybíraly samotné školy. Zvolily si nejen klasické tituly a knihy ze seznamu povinné četby, ale i novinky z řad současných autorů.„Zájem o čtení u dětí klesá a tím se prohlubuje i problém s porozuměním textu. Dar vítáme a přiblížit dětem i ve škole čtení prostřednictvím čteček, je výborný nápad. Pouze škola tento trend nezachrání. Hodně záleží na rodičích, jaký vztah ke knížce, ke čtení u dětí vytváří, zda si udělají čas na čtení před spaním a podobně,“ podotýká ředitelka jedné z obdarovaných základních škol Hana Kašková.