Používáte-li plastové polotovary jako materiál ve vaší výrobě, pak budete určitě bazírovat na jejich prvotřídní kvalitě. V tom ale nejste sami, protože na kvalitu plastových polotovarů hledí i společnosti, které tyto produkty vyrábějí.

Technologické inovace postupují neustále kupředu, takže je vyvíjen nejenom samotný postup výroby plastových polotovarů, ale vývoj se týká také používaných plastů. Právě důraz na inovace by měl být hlavním parametrem výběru vhodného dodavatele.

Podle čeho jsou plastové polotovary vyvíjeny?

Výroba plastů není technologicky tak jednoduchá, jak by si mnoho z vás mohlo myslet. Výrobní proces podléhá přísné kontrole, a navíc trh klade obrovské nároky na další vývoj jak v oblasti výroby, tak v samotných materiálech. Renomovaný dodavatel ovšem plastové polotovary vyvíjí na základě vlastních zjištění. Výroba plastových desek je pečlivě sledována a vlastnosti každého výrobku ze série jsou zkoušeny ve vlastní laboratoři.

Jak probíhá kontrola kvality?

Výrobce plastových desek si pochopitelně vzhledem k vysoké konkurenci na trhu nemůže dovolit zanedbat jakoukoliv část technologického procesu. Plastové desky i plastové tyče jsou v průběhu celé výroby pečlivě monitorovány, čímž je zaručena vynikající kvalita a také bezpečnost plastových polotovarů. Samozřejmostí je respektování nařízených technologických a legislativních norem. V deskách ani tyčích tedy nenaleznete jakékoliv známky olova, kadmia nebo jiných těžkých kovů.

Nejsou vyrobené polotovary závadné?

Vývoj plastových polotovarů postupuje enormním tempem kupředu, což na kontrolu kvality a bezpečnosti klade ještě vyšší nároky. I v tomto případě využívá specializovaný dodavatel vlastní laboratoř, kde probíhají cílená šetření a měření, jež mají potvrdit nezávadnost jednotlivých plastových polotovarů. Chystáte-li se navíc tyče a desky používat v potravinářství nebo v chemickém průmyslu, vystaví vám firma speciální atestaci o nezávadnosti zakoupených polotovarů.

Vyberete-li si spolehlivého dodavatele plastových polotovarů, pak máte stoprocentní jistotu jejich kvality a nezávadnosti. Tím pádem můžete desky nebo tyče použít prakticky kdekoliv.