S neustále se zvyšujícími cenami za energie se začínají vody internetu plnit vtípky o tom, jak lidé mění žárovky za čajové svíčky a večeře při svíčkách nebudou pouze pro romantiky, ale také pro spořílky. Jak za energie ušetřit bez toho, aniž byste museli přejít na svíčky? Odpověď je snadná: nezapomínejte na pravidelné revize elektro zařízení a elektroinstalace.

Elektroinstalace musí splňovat normy

Nejenom při kolaudaci, ale také při běžném provozu by měla elektro zařízení fungovat tak, jak mají. A normy by měla splňovat také vaše elektroinstalace. Kromě povinné základní revize elektroinstalace a elektrorozvodů, která se provádí každých pět let, byste rozhodně neměli podceňovat ani další revize elektro zařízení. Zejména se zaměřte na často zapomínané revize hromosvodů a revize elektrospotřebičů.

Ušetříte si nejenom výdaje, ale i starosti

Správně nastavený hromosvod vám může ušetřit spoustu starostí při případné nehodě a elektrospotřebiče, když nefungují správně, vás mohou ohrožovat na životě. Pokud si ovšem do svého domova budete pravidelně zvát profesionální kontrolory a elektroinstalatéry, budete mít jistotu, že všechna zařízení, elektroinstalace a rozvody pracují správně. V opačném případě se totiž mohou zvyšovat vaše výdaje za elektřinu a vy se často nemusíte dopátrat pravé příčiny.

Buďte důslední

Vést si záznamy o tom, kdy proběhla poslední revize elektroinstalace, popřípadě i revize elektro zařízení, rozhodně není od věci. Budete mít přehled o tom, na jaký termín dohodnout další přezkoušení a zároveň budete moci v noci klidně spát, protože v případě nějakých potíží s elektřinou, které by nevznikly vaší vinou, byste měli v ruce dokumenty pro pojišťovnu, která by vám při sjednaném pojištění majetku poskytla finanční náhradu.

Ušetřete na výdajích za energie a všechna elektro zařízení ve vaší domácnosti podrobujte pravidelné kontrole.