eZpravodaj.cz

29.12.2011

Levnější povinné ručení

Zařazen do: Povinné ručení — admin @ 9.41

S povinným ručením se již setkal každý motorista a jen málokterý si jej dovolí ignorovat. Pokuty za jízdu s nepojištěným vozidlem jsou hodně vysoké, případný příspěvek do fondu CKP má svou výší také spíš charakter sankce a havárie s nepojištěným vozidlem může viníka rodinný rozpočet zcela zruinovat.

Většina z nás tak platí a platí jak mourovatí. Maximálně si občas zanadáváme, o kolik nám ta naše pojišťovna zase zdražila. Jde to ale i jinak.

Stačí nebrblat a trochu hledat. Od samotných pojišťoven přílišné ústupky neočekávejte, přece si kapři nevypustí vlastní rybník. Proč by pojišťovna měla sama a dobrovolně slevovat klientovi, který je u ní pojištěn již řadu let a pokud ho příliš nenaštvou, tak pravděpodobně další řadu let i zůstane. „Dáme mu nějaký ten bonus a každoročně jej trošku zvýšíme. Že si jej počítáme, z čím dál vyšší základní sazby si ten vidlák třeba nevšimne.“

Na trhu ale začaly působit i další subjekty, které se zabývají zprostředkováním povinného ručení. Díky tomu, že mají v portfoliích tisíce smluv, mají i značnou vyjednávací sílu proti pojišťovnám. Ty se o takovéto větší klienty perou poměrně důsledně a výsledkem jsou skutečně zajímavé slevy na pojistném. Někteří z těchto zprostředkovatelů se rozhodli část z poskytnuté slevy věnovat klientům.

Skutečně zajímavé a levné povinné ručení, tak dnes nesjednáte na pobočce pojišťovny. Je potřeba se rozhlédnout na internetu a vybrat si z nabídky některého srovnávače cen povinného ručení. Součástí většiny těchto webů bývá a chytrá kalkulačka, která Vám to nejlevnější povinné ručení rychle najde. Uzavření smlouvy online je pak obvykle záležitostí několika málo minut.

Žádné komentáře »

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URL

Napsat komentář