Bez adekvátní střechy se žádná stavba neobejde. Existuje celá řada střešních krytin, které jsou považovány za výbornou volbu. Mezi nimi se skrývá mimo jiné i plech. Ten sice nemusí budit u každého zdání vysoké kvality, nicméně opak je pravdou.

Hodně vydrží

Mnoho laiků stále nedá dopustit na klasické pálené tašky a plechové krytině příliš nedůvěřují. Z velké části za tyto obavy může hlavně neznalost. Moderní plechové střechy rozhodně nejsou podřadné, právě naopak. Dokáží vydržet to samé, co jiné běžně používané materiály. Často i daleko více.

Moderní střešní plechy jsou dnes pokryty organickými látkami, které propůjčují materiálu daleko vyšší houževnatost, než by jinak měl. Takto plech dokáže vcelku bez potíží odolat jak prudkým klimatickým změnám, tak i případnému chemickému poškození. Zde samozřejmě dost záleží na typu chemikálie.

Nízká hmotnost

Práce s plechovou krytinou je většinou jednodušší, jelikož ta je mnohem lehčí než jiné materiály. Neznamená to však, že by snad měly plechy při silnějších poryvech větru problém udržet se na střeše.

Zde nezáleží ani na tak na použitém materiálu jako na způsobu ukotvení. Když se použije málo nebo nevhodný kotevní materiál, bude vítr devastovat jakoukoliv střechu. Navíc se dá na plechovou střechu v některých případech aplikovat i závětrná lišta, která odolnost střechy proti nepříznivým povětrnostním podmínkám ještě navýší.

Je nepropustná a nehlučí

Plechové střechy jsou maximálně nepropustné. Na rozdíl od konkurence mají plechové krytiny násobně méně spojů, takže déšť ani případný sníh nejsou žádný problém. Je samozřejmě potřeba klást důraz na kvalitu provedení.

Co se hlučnosti týče, jsou na tom plechové střechy víceméně stejně jako jiné krytiny. V tomto případě ovšem nejde ani tak o samotnou střechu, ale o správně zvolenou izolaci. Ta by měla chránit nejen před zimou, potažmo velkými vedry, avšak také proti hluku.