Předškolní výchova dětí bývá velmi často hodně podceňovaná, což se nepochybně podepíše na vlastnostech a chování malých ratolestí. Pokud již od útlého věku nejsou vedeny ke slušnému vystupování a upřímnému jednání, budou to mít v životě neuvěřitelně těžké. I když se vychovatelky v mateřinkách snaží se všech sil, dětí ve školkou povinném věku je stále hodně. Pokud tedy máte rádi děti a chtěli byste se podílet na jejich výchově, zapřemýšlejte nad tématem práce v jeslích Praha.

Co byste měli umět?

Práce ve školce Praha je bohužel relativně náročná, a proto ji nemůže vykonávat úplně každý. Prakticky všechny mateřské školky požadují po svých vychovatelkách alespoň středoškolské vzdělání, abyste si s dětmi věděly rady i ve složitějších situacích. V současné době se také počítá s dobrou znalostí angličtiny a velkou kreativitou při vymýšlení her a aktivit. Některé prestižnější mateřinky dokonce vyžadují určitou praxi v práci vychovatelky.

Co se děti musí naučit?

Hlavní náplní vaší práce v mateřince pochopitelně bude péče a výchova svěřené skupiny ratolestí. Práce chůva ve školce zahrnuje i drobnou asistenci při stravování, oblékání a základních hygienických úkonech. K těmto rutinním činnostem však jako vychovatelka musíte přidat i znalostní výuku. Už ve školce se děti učí barvy, zvířata a poznávají první čísla a písmena. Kromě toho se dítě učí samostatnosti, čímž se práce ve školce liší od práce v jeslích.

Kde sehnat práci?

Říkáte si v duchu – hledám práci ve školce, ale vůbec nemám tušení, kde hledat. Jediným správným řešením je specializovaný internetový portál, na němž jsou zobrazeny pracovní nabídky renomovaných mateřských školek. Jednotlivé nabídky přidávají přímo zaměstnavatelé, takže od počátku komunikujete přímo s nimi. Tím pádem přesně víte požadavky a také benefity, které byste za práci ve školce dostali. Samozřejmostí je adresa mateřské školky a telefonní kontakt na zaměstnavatele.

Pokud nechcete, aby malé děti rostly jako dříví v lese, zapřemýšlejte nad zaměstnáním ve školce nebo v jeslích. Pod heslem – hledám práci v jeslích – se vám určitě nabídnou desítky pracovních nabídek.