Potřebujete malý úvěr a neradi byste řešili náročnou administrativu? Zkuste tedy nebankovní cestu.

Rychlá odpověď a finanční injekce, která může přijít ještě dnes. Proč vlastně čekat, když je řešení opravdu blízko? Připraveno je až třicet tisíc korun, a protože je půjčka neúčelová, můžete je použít vlastně úplně na cokoliv. A nemusíte vůbec spěchat, neboť kontaktní formulář je připravený na webu poskytovatele nonstop. Výhodou je určitě také krátká smlouva, která bude maximálně přehledná. Poplatky předem? Rozhodně ne, ty nejsou vůbec namístě. Proč si potom ještě dělat starosti s nějakými nenadálými výdaji, že?

Minimum podmínek na žadatele je standardem

Dnešní trh s nebankovními úvěry je stále hodně pestrý a silná konkurence hraje ve prospěch zájemců o takovéto produkty. Půjčka na cokoliv nabízí skutečně vysokou dostupnost bez ohledu na bonitu klienta, postačí totiž jen splnění formálních podmínek. Plnoletost, české státní občanství a v některých případech například i povolení k trvalému pobytu, ale také doklad o příjmech. Protože půjde o klasickou bezhotovostní transakci, nutné je také ověřit bankovní účet, na nějž budou poté peníze zaslány. Ten nemusí být veden přímo na jméno žadatele, někdy postačí i pouhé dispoziční právo k němu. A kolik si touto formou vlastně můžete půjčit?

  • Tisíc korun je minimální suma, o níž lze jednat. Postačí na malé výdaje, jako je měsíční účet za mobilní telefon nebo záloha za odběr elektřiny ve vašem bytu. Nebo vlastně i cokoliv jiného. 
  • Třicet tisícovek je nejvyšší částka pro tento úvěr. Potřebujete je kvůli nenadálým výdajům, které opravdu nepočkají? Potom není nic snadnějšího než ještě dnes vyplnit krátký formulář. 
  • Splatnost může mít více různých podob. Jde o čtyři možnosti – podle toho, co klientům nejvíce vyhovuje. Konkrétně pak jde o lhůty 7, 14, 21 a 28 kalendářních dnů, záleží jen na vás.

Jak se pozná spolehlivý poskytovatel?

Že jde o složitou otázku, na kterou není jasná odpověď? Ale vůbec ne, půjčka 8000Kč se dá vybrat velmi jednoduše – musíte mít jasno, že jednáte s někým zcela transparentním a mít k dispozici také co nejvíce informací. Podobně jako v případě, kdy si kupujete spotřebiče do kuchyně nebo nový mobil, chcete vědět něco o výrobci a čtete si také různé recenze. Takto se vyplatí postupovat i v případě, že se rozhodujete nad nějakými konkrétními finančními produkty a máte více různých favoritů. Prohlédněte si webovou prezentaci, ptejte se po historii, velké plus je také české sídlo na adrese, která rozhodně patří k lukrativním. Poskládejte si pestrobarevnou mozaiku a zeptejte se sami sebe – chci spolupracovat s tímto poskytovatelem úvěrů? Pokud si odpovíte ano, je věc zcela jasná.

Nepotřebujete ručitele ani osobní schůzku

Bez nutnosti shánění ručitele, ale také bez potřeby jednání mezi čtyřma očima – v dnešní době přeci lze vše podstatné vyřešit po internetu, nebo snad ne? Nejinak tomu je samozřejmě i u nebankovních půjček. Online cesta je jednoduchá, bezpečná a také se obejde bez zvědavých pohledů. Sousedé či známí vás neuvidí na pobočce banky, máte tak jistotu, že celá transakce bude před veřejností utajena. Šifrování dat na serveru je totiž u nebankovních poskytovatelů půjček skutečně příkladné.

Půjčku jen tehdy, pokud ji potřebujete

Pozor, jedna rada na závěr! Obezřetnost je ve světě financí nesmírně důležitá, proto si každý úvěr dobře promyslete. Je nutné, abyste si byli jisti, že zvládnete naplnit smluvní podmínky, tedy splácet svůj závazek včas. A také byste měli vědět, že půjčku opravdu potřebujete – jinými slovy – zda vám v konkrétní situaci opravdu pomůže. Pokud ano, je vše samozřejmě v nejlepším pořádku.