Matky jsou jako andělé. Devět měsíců nás nosili pod svým srdcem, kojili nás, učili chodit, mluvit. Učili nás poznávat svět, samu sebe, šli nám příkladem a ukazovali, jak být lepším člověkem. Vždycky tu pro nás byli, jsou a budou.

Ray Romano o mateřství řekl:

,,Čím víc se nořím do rodičovství, tím víc si uvědomuji, že své matce dlužím omluvu.“

Proto bychom měli maminkách umět udělat radost. Můžete ji potěšit dárečkem nebo milým gestem. Né protože mají narozeniny, svátek nebo je den matek, ale prostě jen tak. Ale protože je máme rádi a ceníme si jich.

Zapojte kreativitu a tvořivost

Maminky vždycky byly ty, které si schovávaly naše čmáranice. Vystavovaly si každou patlaniny, co jsme dokázali splácat. Proč? Protože jsou hrdé a dávají nám tak najevo, že to naše práce má smysl.

Proto pokud chcete mamince udělat radost, a je jedno kolik je vám let, tvořte! Nemusíte se hned umazat od vodovek a snažit se něco nakreslit. Na to jsme přece jen v určitém věku staří. Můžete vytvořit originální lahvičky s osobním vzkazem, vyrobit fotoalbum se společnými fotkami. Emoce jsou asi tím nejkrásnějším dárkem, proto z fotek tvořte, kalendář, květináč, zástěru, tričko s vlastním potiskem, prostě cokoliv!

Něco na zub

Nejsou to jenom naše maminky, ale jsou to také ženy. A všichni dobře víme, že ženy rády mlsají. A mlsat se dá i zdravě. Pro mámu není důležité co ji dáte, ale že ji to dáte. Potěšit ji lze kvalitní čokoládou. Zdravými oříšky nebo speciálními pochutinami, jako jsou marmelády, paštiky atd.

Své kouzlo má i vlastní snaha. Když chcete vaši matku jen tak během dne potěšit, chopte se vařečky a dejte se do práce. Jestliže nejste zrovna zdatný kuchaři nevadí, umíchejte třeba vajíčka k snídani. Hlavní je ten účel. Maminka ocení každou snahu.

Přiložte ruku k dílu

Zvlášť pokud s maminkou sdílíte jednu domácnost, největší radost ji určitě udělá to, že ji pomůžete. Vyčleňte si čas na úklid domácnosti a vezměte to z gruntu! Všechny mamky rády chodí a předělávají to po nás. Tak to jednou zkuste udělat pořádně.

I když vaši maminku jen navštěvujete, jistě je spousta věcí, se kterými potřebuje pomoci. Práce na zahrádce i doma může být v určitém věku na obtíž.Nejjednodušší co můžete udělat je, že se chopíte náčiní a dáte se do práce.

Společný čas

A to nejcennější, co můžeme komukoliv věnovat je váš čas. Odhoďte na moment starosti za hlavu a věnujte chvilku povídání si s maminkou. Uvidíte, jak bude zářit.

A teď něco úsměvného pro starší. Jakmile dosáhnete správného věku, největší radost vaší mamince udělají jistě vnoučata.